Regulamin

Witaj.

W tym blogu zamieszczane będą materiały związane z obrzędowością, wiarą i filozofią pogan. Nie jest to źródło wiedzy historycznej ani projekt rekonstrukcyjny. Zamieszczone tu materiały mają być pomocą dla osób poszukujących własnej ścieżki i tych, którzy pragną kultywować tradycje Słowian.

Zamieszczone są tu opisy rytuałów pogańskich, w szczególności słowiańskich. Znajdują się tu zarówno obrzędy roczne, jak i te indywidualne czy wręcz prywatne. Ich opis jest wskazówką jak dany rytuał może wyglądać, a nie sztywnym opisem tego jak wyglądać musi. Ale o tym każdy Wołch czy Żerca powinien wiedzieć.

Kim jestem?

Wołch- (wołchw, guślarz, szaman, mag) w kulturze słowiańskiej inny, obok Żercy, rodzaj kapłana. Wołch zajmował się przede wszystkim kultywowaniem lokalnych tradycji, interpretacją znaków, kontaktem z duchami czy biesami, urokami i szeroko pojętą magią. Wołch prowadził też obrzędy czy rytuały. Nie miał jednak, jak Żerca, instytucjonalnej władzy czy pozycji. Skupiał się bardziej na wymiarze duchowym życia społeczności. Wołch jest szczególnie związany z Welesem- bogiem podziemi, magii i krainy Nawii.

Błogosławieństwo Welesa- każda dusza ludzka przed wstąpieniem do Nawii opowiada całe swoje życie Welesowi. Dlatego ten nosi imię Pana Tajemnic. Osobie, której Weles ofiaruje swoje błogosławieństwo, zsyła te opowieści w formie snów i wizji.

ZASADY:

Zgodnie ze starosłowiańskim prawem jako gość masz prawo czuć się jak u siebie dopóki przestrzegasz moich zasad.

1. Szacunek należy się każdemu. Nie tolerujemy żadnego ubliżania w stosunku do kogokolwiek.

2. Możesz komentować każdy wpis na forum.

3. Jeśli chcesz do nas napisać, skorzystaj z maila.

4. Jeśli udostępniasz materiały ze strony, kopiujesz jej treść- daj link do źródła.

5. Zdjęcia na stronie nie mogą być wykorzystywane bez naszej zgody.

6. Jeśli zamieszczone materiały posłużą do odprawienia obrzędu- prześlij nam zdjęcia, film lub opis.

7. Masz materiał który pasuje do tej strony? Ciekawe opracowanie, felieton? Napisz do nas- jeśli będzie fajne, zamieścimy je.

8. Administrator ma pełne prawo do treści zamieszczonych na stronie, jak i do ich modyfikowania, udostępniania na innych serwisach oraz usuwania.

9. Korzystając ze strony akceptujesz powyższy regulamin w całości.